Pojďme se učit: Školní den (2023)

Vítejte ve třídě…

Dokážeš nakreslit své oblíbené jídlo?
Dokážeš vyjmenovat tři druhy počasí?

Nahlédněte do školní třídy s touto kooperativní hrou, která dětem umožní vyzkoušet si různé předměty hravou formou.

 


Krásně barevná krabice z Finska

O hře


Pojďme se učit: Školní den (v orig. Let’s Learn School Day) je vzdělávací desková hra, která je určena pro děti od 4 do 9 let. Hra je zábavně seznamuje se školním prostředím a učí je základním dovednostem, jako je počítání, čtení, psaní, barvy, tvary a další. Hra je inspirována finským školním kurikulem, který je považován za jeden z nejlepších na světě. Hra obsahuje 1 herní plán, kartonovou figurku, desku s dílky předmětů, 100 školních karet, 1 papírové hodiny, 5 popisovacích tabulek a 5 mazatelných fixů, houbu na mazání, kostku se samolepkami a pravidla k použití. Hra je určena pro 2 až 5 hráčů a trvá přibližně 20 minut.

Hra je jednoduchá a zábavná. Hráči se střídají v roli učitele a žáků, kteří plní různé úkoly ze 7 školních předmětů: matematiky, českého jazyka, prvouky, pracovních činností, výtvarné výchovy, hudby a tělocviku. Úkoly jsou přizpůsobeny věku a úrovni dětí, a jsou navrženy tak, aby podporovaly jejich rozvoj a kreativitu. Hráči píší své odpovědi na smazatelné tabulky, které jsou součástí hry. Hra je vhodná pro různé úrovně jazykových znalostí a věkové skupiny, a může být použita i pro výuku angličtiny jako cizího jazyka.

 

Komponenty hry

Hra Pojďme se učit: Školní den je kvalitní a barevná. Materiály jsou pevné a odolné, a figurky jsou roztomilé a sympatické. Herní plány jsou detailní a poutavé, a zobrazují různé scény ze školního života. Karty a žetony jsou ilustrované a snadno pro děti čitelné. Návod k použití je pro ně velice srozumitelný a obsahuje i tipy a doporučení pro rodiče a učitele.

Hra je to variabilní a spolupracující. Hráči si mohou vybrat, který herní plán chtějí hrát, a jakou obtížnost si nastaví. Hra může být hrána jako soutěživá nebo kooperativní, podle toho, jak se hráči domluví. Hra podporuje komunikaci, interakci a vzájemnou pomoc mezi hráči. Hra je také flexibilní a může být upravena podle potřeb a zájmů dětí.

Tato deskovka pro děti je doporučována mnoha recenzenty, kteří ji chválí za její zábavnost, vzdělávací hodnotu a kvalitu. Hra je ideální pro děti, které se chystají jít do školy, nebo pro ty, které si chtějí opakovat a procvičit to, co se ve škole naučily. Hra je také skvělá pro rodinné hraní, nebo pro hraní s přáteli. Hra je oceněna i učiteli, kteří ji používají ve svých třídách, nebo ji doporučují rodičům.

 

zadní obal

Tato novinka z Finska, kterou přinesl na český trh Blackfire, byla vytvořena finskou společností Tactic Games, která se specializuje na vývoj a vydávání vzdělávacích her pro děti a mládež. Společnost byla založena v roce 1967 skupinou učitelů, pedagogů a designérů, kteří chtěli využít potenciál her jako nástroje pro učení a zábavu. Společnost má za sebou několik úspěšných her, jako jsou Let’s Learn Math, Let’s Learn Science, Let’s Learn Geography a další.

Hra byla inspirována finským školním kurikulem, který je považován za jeden z nejlepších na světě. Finský školní systém klade důraz na individualizaci, spolupráci, kreativitu, kritické myšlení a celoživotní učení. Finské školy jsou známé svou vysokou kvalitou, rovností, inkluzivitou a inovací. Finské děti tak patří mezi nejšťastnější a nejúspěšnější na světě.

Deskovka z Finska si klade za cíl přiblížit dětem školní model a ukázat jim, že učení může být zábavné a zajímavé. Hra také chce podpořit děti v jejich sebevědomí, zvědavosti a kreativitě. Hra je určena pro děti, které se chystají jít do školy, nebo pro ty, které si chtějí opakovat a procvičit to, co se ve škole naučily.

 

INSTRUKTÁŽNÍ VIDEO KE HŘE

 


Závěrečné ohodnocení


Pojďme se učit: Školní den (v orig. Let’s Learn School Day) je vynikající vzdělávací desková hra, která nabízí zábavu, poznání a kreativitu pro děti i dospělé. Hra je jednoduchá, kvalitní, variabilní a spolupracující. Hra je inspirována finským školním systémem, který je známý svou vysokou úrovní a efektivitou. Hra je vhodná pro různé věkové skupiny a jazykové úrovně, a může být použita i pro výuku angličtiny. Přesto by mohla mít tak trochu o level těžší obtížnost, přece jen některé úkoly jsou i pro děti triviální. Ale pokud máte doma školáka z prvního stupně základní školy, nelze jinak než hru doporučit. Je naprosto pro ně ideální a těžko najdete pro ně lepší vědomostní a vzdělávací hru. I děti předškolního věku pobaví a dozví se jaké předměty je ve škole vlastně čekají.

 

ZA POSKYTNUTÍ HRY K RECENZI DĚKUJEME VYDATELI.


Charakteristika hry:

LET´S LEARN SCHOOL DAY
VYDAVATEL ORIGINÁLU: TACTIC GAMES
VYDAL CZ: ADC BLACKFIRE ENT. S R.O.
ROK VYDÁNÍ: 2023
POČET HRÁČŮ: 2-4
VĚK: 4+ LET
HERNÍ DOBA: 20 MINUT

Stručný verdikt s ohodnocením

Desková hra Pojďme se učit: Školní den je kooperativní hra, ve které se všichni učí spolu a vzájemně jeden od druhého. Hraní zlepšuje sociální dovednosti, schopnost spolupracovat a trpělivost při čekání na svůj tah. To všechno je pro dítě důležité, když začne chodit do školy! Hra také umožňuje dětem hrát si na školu vzájemným působením, kdy si osvojují různé role. Vymýšlejí pravidla hry a společně se učí řídit se jimi. Při hraní se zlepšuje jejich představivost a tvořivost spolu se sociálními dovednostmi. Pro základní rozvoj vašich dětí doporučujeme.

Celkové hodnocení: 84,375 = 85 %


Hodnocení dle kategorií