Medvěd WRR: Poprask na kolejích (2021)

 

 

„Plnou parou vpřed!“, velel svým kumpánům proradný strojvedoucí Crocs. Ti měli co dělat, aby udrželi ocelovou lokomotivu na kolejích. Vlak byl plný pohádkových postav z knih, které se staly nebohými obětmi Crocsova zlotřilého plánu. Dokážete v kůži medvěda Wrr zachránit všechny postavičky dřív, než vlak dorazí do cílové stanice? Ale pssst, buďte potichu, ať vás Crocs nevyhmátne!

 

Medvěd WRR: Poprask na kolejích je v pořadí druhá hra o medvědovi WRR, která opět vychází z knižní předlohy. Jako předloha pro hru posloužila stěžejní část knihy, která se odehrává ve vlaku, kterým proradný krokodýl Crocs převáží knihy s pomotanými příběhy, aby je rozvezl po světě a zdiskreditoval tak želváka Edwarda s jeho tiskařským strojem.
Medvěd WRR: Poprask na kolejích je kostková hra. Házením setů kostek se hráči snaží získat karty vagónů vlaku a složit z nich výherní kombinaci (trojice+dvojice, 5 stejných barev, 5 různých barev, atd.)

Příprava hry

Při přípravě hry se na stůl vyloží karta lokomotivy, na kterou se umístí figurka strojvedoucího Crocse, vagóny podle počtu hráčů +1 a startovní vagón s figurkami hráčů (medvědi WRR). Nad takto připravený vlak se vyloží 3 oboustranné karty výherních kombinací a vedle nich bonusové žetony záchranné brzdy. K lokomotivě se položí karta Crocse a v dosahu všech hráčů se připraví pool 5 kostek. Ty mají na sobě symboly: 1x olejnička, 1x plácačka průvodčího, 1x píšťalka, 1x 1 tlapka, 1x 2 tlapky, 1x 3 tlapky. Z těchto symbolů jsou poskládané kombinace na kartách vagónů (1 plácačka, 2 olejničky, 2 tlapky).

 

 

Vagónů je 35 – 7 kombinací v 5 různých barvách. Ve hře je navíc speciální karta zlatého vagónu, která slouží jako mini rozšíření a má speciální pravidla.

Hráči se v tazích střídají po směru hodinových ručiček. V každém tahu můžete provést jednu ze dvou následujících akcí: pohyb figurkou medvěda Wrr, nebo hod kostkami. Ve svém tahu může hráč přesunout svou figurku medvěda Wrr na libovolný barevný vagón, který není obsazený jiným hráčem nebo strojvedoucím Crocsem. Pokud hráč stojí na jednom z barevných vagónů, může se pokusit jej získat. Barevný vagón získá tak, že na kostkách hodí symboly vyobrazené na kartě vagónu, na kterém stojí.
Hod kostkami probíhá následovně. Hráč hodí všemi pěti kostkami a poté:
• Hozené symboly porovná s těmi vyobrazenými na kartě barevného vagónu, na kterém právě stojí.
• Libovolný počet kostek, které se shodují s těmi vyobrazenými na kartě vagónu, umístí na tuto kartu. Těmito kostkami už dále nehází. Ostatními kostkami hází znovu.
• Pokud se ani jeden symbol na kostce neshoduje s žádným neobsazeným symbolem na kartě vagónu, přichází hráč o jednu kostku. Dá ji stranou a pokračuje v házení se zbylými kostkami.
Tento postup se opakuje tak dlouho, dokud nejsou hozeny všechny symboly vyobrazené na kartě barevného vagónu, nebo hráči nedojdou kostky.

Pokud se hráči podaří hodit všechny symboly vyobrazené na kartě barevného vagónu, vagón získává a dá si ho viditelně před sebe.

Při neúspěšném hodu vyžene hráče z vagónu krokodýl Crocs zpět na startovní vagón. Crocs se poté v dalších kolech vrací zpět do lokomotivy, přičemž hráčům blokuje vagóny, přes které přechází. Hráč také po neúspěšném hodu získá bonusový žeton záchranné brzdy, který může později ve hře použít jako žolíka pro doplnění symbolů při házení nebo pro speciální schopnost, která je určená ilustrací na žetonu. Tyto schopnosti přehazují medvědy ve vlaku, manipulují s vagóny a výherními kombinacemi.

Konec hry

Jakmile některý z hráčů splní jednu z vyložených výherních kombinací, vyhrává hru a ta okamžitě končí.
Hru si můžete objednat ke koupi zde!

MEDVĚD WRR: POPRASK NA KOLEJÍCH
AUTOŘI: MICHAL EKRT
MICHAL ŠIROKÝ
JAROMÍR ŠTEJNAR
VYDAL CZ: PANDEMIC S.R.O.
GAMEROCK S.R.O.
ROK VYDÁNÍ: 2021
POČET HRÁČŮ: 2-4
VĚK: OD 7 LET
HERNÍ DOBA: 15 MINUT


NAŠE RECENZE JIŽ BRZY NA BLOGU!

 


Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář