Moje zlato! (2019)

Úvodní obrázek
 
Otevři truhlu a šup s pokladem na loď!
 
Moje Zlato! je jednoduchá hra, ve které hráči představují zvířecí piráty, kteří na moři nachází truhly s pokladem. Cílem hry je odemknout a uskladnit ve své pirátské lodi co nejvíce pokladů. Vyhrává ten, kdo má na konci hry nejvíce odemčených a uskladněných pokladů.
Každý hráč si vezme jednu kartu lodě a umístí ji před sebe. Zamícháte karty truhlic/pokladů a uprostřed stolu vytvoříte balíček stranou s klíči nahoru. Vezmete tři vrchní karty a položíte je vedle balíčku s klíči. Poblíž hráčů připravte také čtyři kostky (se symboly zlaté mince, diamantu, klíče a šavle).
 
Rozložení truhlic s poklady

 

 
Hraje se v pořadí ve směru hodinových ručiček. Hráč ve svém tahu hodí čtyřmi kostkami. Pokud hráč není s výsledkem hodu spokojen, může ještě jednou hodit všemi kostkami, nebo jen s těmi, se kterými není spokojen. Pak tyto kostky musí použít tak, že je umístí na karty pro otevření truhlic nebo k uschování již vyzvednutých truhlic. Kostky lze na karty umístit pouze tehdy, pokud zaplní všechna vyobrazená políčka. Pokud jednu nebo více kostek nemůže ve svém tahu použít, propadají. Jakmile jsou kostky umístěny na kartě nebo odloženy stranou, hráč s nimi může nakládat takto:

 

Klíče odemykají poklady.

Mince diamanty uskladňují truhly, které obsahují mince, reps. diamanty.

Šavle funguje jako žolík (nahrazuje jakýkoliv jiný symbol). Funguje také jako útok na soupeře, díky kterému mu můžete ukrást odemknuté, ale neuskladněné truhly.

Otevření truhlice: Hozené klíče dovolují otevřít jednu nebo více uzamčených truhlic. Každá truhlice je zamčená jedním, dvěma nebo třemi zámky. Hráč musí umístit tolik kostek s klíči, kolik má truhla zámků. Čím více má truhlice zámků, tím více ukrývá pokladů v podobě mincí či diamantů. Jakmile hráč odemkne truhlici, otočí ji na druhou stranu aby každý viděl, jaké poklady obsahuje a položí si ji vedle své lodě. Pokud hráč odemkne nějaké truhlice a jeho tah tím končí, doplní počet truhlic do počtu tří.

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář