7 Divů světa: Duel (2015)

Úvodní obrázek

7 Divů světa: Duel (v orig.z. 7 Wonders: Duel) je skvělá strategická karetní hra s krásným designem, ve které se každý ze dvou hráčů snaží v průběhu tří epoch v antickém období vybudovat svojí vlastní vyspělou civilizaci (no spíše starověké město). Jak už sám podtitul DUEL napovídá – jedná se o soubojovou hru pro dva hráče (patrné již z všeříkajícího obrázku na krabici hry), kteří soupeří mezi sebou ve stavění budov, kasáren, chrámů a divů světa ve vlastním městě a snaží se zvítězit nad tím druhým, ať už ve vojenské či vědecké převaze. Pokud se to ani jednomu z nich nepovede do konce třetí epochy, rozhodne se o vítězi v této skvělé duelové hře až v závěrečném hodnocení.

Obsah krabice

Co se líbí?

Na této karetní hře je třeba pochválit především nádherné grafické zpracování a velice praktické uspořádání všech komponent do plastového insertu už tak malé krabičky, takže všechno pasuje jak má a nic v ní zkrátka nechrastí. Samotná budovatelská mechanika hry je dosti zajímavá a i tak trochu neobvyklá, jelikož draftujete karty nikoliv z ruky, ale už z před sebou postavené pyramidy karet, která představuje danou epochu (bohužel ve hře jsou jen tři). Na základě dostatku svých surovin a mincí pak draftujete a vykládáte nové budovy či objevy do svého starověkého města.

Rozviňte svou vědu a svou armádu, postavte vznešené budovy a veďte svou civilizaci k vítězství!  

Co této karetní hře vytknout?

Možná to, že soupeři nemůžete více škodit (např. bourat mu budovy) či nestavíte vojenské jednotky, ale pouze vojenské budovy, které přidávají bonusy. Zamrzí také, že po třetí epoše je s vývojem vaší civilizace (vlastně vašeho města) bohužel už konec. Také zamrzí, že člověk se při hře více soustředí na symboly na kartách budov než na samotný význam těchto budov.

Rozložení I. etapy do pyramidy

Každopádně se jedná o skvělou předělávku původní hry 7 Divů světa (7 Wonders) pro dva hráče, která vás opravdu vtáhne do doby antiky mezi velké divy světa. Sice ten vývoj civilizace není přímo ve stylu dobře známé PC hry Sid Meier’s Civilization, kdy vlastně procházíte jednotlivými věky od starověku až po novověk, ale jde přesto o výtečnou budovatelskou karetní hru. Svojí malou velikostí krabice, dobře uspořádaným insertem a optimální dobou hraní (cca 30 minut) se hra hodí i na cesty.

Aktualizace po dvou rozšířeních hry (Pantheon, Agora): 

Už se nehodí na cesty, ale je to velká budovatelská hra na velký stůl.

Sepsal pro vás Tomáš Martinec


7 divů světa: Duel 

Autoři: Bruno Cathala, Antoine Bauza

Počet hráčů: 2

Herní doba: 30 minut

Rok vydání: 2015 (2016 česky Blackfire)

Doporučený věk: od 10 let

 


Stručný verdikt s ohodnocením

Krásná civilizační hra, která vás svou nádhernou grafikou a vskutku dobře fungující duelovou mechanikou pro dva hráče vtáhne do minulosti. Jedna z nejlepších her pro dva hráče.Celkové hodnocení: 89,375 = 90 %


Klady a zápory

+ malá krabice+ uspořádaný insert+ nádherná grafika+ vývoj civilizace / starověkého města

– nemožnost více škodit soupeři- pouze 3 epochální období

Čtěte dál

Další

Komentáře

Napsat komentář